" حل مشکل درخواست شماره تماس در گوشی آیفون | فعالسازی ایرتگ اپل
فعالسازی Apple AirTag

با استفاده از تأیید هویت دو مرحله ای و سرویس شماره تلفن دائمی امریکای سیب وند

ایرتگ اپل

Apple AirTag

ایرتگ‌ محصول جدید اپل است که به اجسام مورد نظر کاربران وصل می‌شود تا در صورت نیاز فعال شود و مکان مورد نظر جسم را به فرد نشان دهد. این محصول می‌تواند در کیف پول، هدفون، ساعت، کلید، خودرو، قلاده حیوانات یا وسایل دیگر قرار بگیرد و با بهره‌گیری از فناوری پهنای باند فوق عریض امکان پیدا شدن آن‌ها را در برنامه‌ای به نام Find My App ارائه دهد. محصول جدید شرکت اپل دکمه‌ای شکل است و می‌توان آن را با لیزر حکاکی و شخصی‌سازی کرد. 

پیشنیاز فعالسازی ایرتگ اپل


جهت فعالسازی ایرتگ اپل ، ابتدا باید تأیید هویت دو مرحله ای (Two-Factor Authentication) را روی اپل آیدی خود فعال کرده و با ثبت شماره تلفن دائمی و اختصاصی خود بر روی اپل آیدی، سرویس رمز پویا را فعال نمایید.


فعالسازی تأیید هویت دو مرحله ای

هم اکنون میتوانید با استفاده از سرویس شماره تلفن دائمی و اختصاصی امریکای سیب وند، این قابلیت را فعال کرده و در نهایت امنیت از ایرتگ خود استفاده نمایید.


هشدار:

به هیچ عنوان از شماره های موقت از قبیل برنامه های شماره مجازی (تکست نو، تکست پلاس و ...) ، شماره های یکبار مصرف یا شماره اقوام در خارج از کشور و ... روی اپل آیدی خود استفاده نفرمایید.

این فرایند یکبار مصرف نبوده و از این به بعد اپل آیدی شما به این شماره وابسته خواهد بود !نحوه اتصال ایرتگ اپل به گوشی هوشمند چگونه است؟

برای اتصال ایرتگ اپل به محصولات سازگار با آن فقط کافی است محصول را از جعبه خارج کنید ایرتگ را فعال کنید و آن را نزدیک گوشی هوشمند خود قرار دهید تا ردیاب را شناسایی کند و به آن متصل شود. پس از طی کردن مراحل ذکر شده ایرتگ در اپل‌آیدی کاربران ثبت می‌شود و افراد می‌توانند برای آن یک نام خاص تعیین کنند سپس لازم است ایرتگ را به کلیدها کیف تلفن یا هر شیئ دیگر که قصد ردیابی آن را دارید متصل کنید.

زمانی که محصول مورد نظر که ایرتگ اپل به آن متصل است گم شود کاربران برنامه Find My App را روی گوشی هوشمند خود اجرا می‌کنند تا موقعیت مکانی شئ گم شده را مشاهده کنند علاوه بر این می‌توان برنامه ذکر شده را به گونه‌ای تنظیم کرد که ایرتگ صدای خاصی را منتشر کند در این صورت کاربران می‌توانند راحت‌تر شئ گم شده را پیدا کنند.

شارژ ایرتگ اپل

شرکت اپل اعلام کرده است که لازم نیست کاربران باتری ایرتگ اپل را شارژ کنند بلکه طول عمر این باتری یک سال است و پس از آن باید تعویض شود. ایرتگ اپل به باتری CR2032 مجهز شده است این باتری معمولاً برای تجهیزات قابل حمل مانند کنترل از راه دور و ساعت استفاده می‌شود. به منظور تعویض باتری ایرتگ اپل باید همزمان صفحه پشتی محصول را به سمت پایین فشار داد و چرخاند.


چگونه می‌توان ایرتگ را از اپل آیدی حذف کرد؟

زمانی که ایرتگ در اپل آیدی فرد ثبت شده باشد فقط خود کاربر می‌تواند آن را حذف کند. بدین منظور لازم است کاربران برنامه Find My App را اجرا کنند ایرتگ را از لیست پیشنهاد شده انتخاب کنند و گزینه حذف را انتخاب کنند. در صورتی که قصد استفاده از ایرتگ خود را ندارید یا تمایل دارید آن را در اختیار کاربر دیگری قرار دهید باید مراحل ذکر شده را به درستی انجام دهید تا از اپل آیدی حذف شود.


امنیت ایرتگ اپل چقدر است؟

همانطور که میدانید ، اپل نیز همانند تمام سرویس های معتبر جهان،  برای بالا بردن امنیت اکانت ها ، در حال اجبار سرویس رمز پویا یا تأیید هویت دو مرحله ای (Two-factor authentication) را برای اپل آیدی همه کاربران اجباری  و شما باید یک شماره دائمی و اختصاصی برای خود داشته باشید تا بتوانید از این پس پیامک کد ۶ رقمی را از طریق آن دریافت نمایید.

متأسفانه ایران‌تحریم بوده و نام آن در لیست کشورها وجود ندارد و نمیتوایم از شماره های داخلی خود برای این منظور استفاده نماییم.  

از سوی دیگر از شماره های مجازی (تکست نو، تکست پلاس و ...) ، شماره های یکبار مصرف یا شماره اقوام در خارج از کشور و ... نباید روی اپل آیدی استفاده نماییم. این شماره ها موقتی بوده و اپل آیدی از این پس به شماره وارد شده وابسته خواهد بود.

و با یک غفلت ساده در آینده اپل آیدی و گوشی آیفون شما قفل خواهد شد 

تنها سرویس قابل استفاده در ایران ، سرویس شماره تلفن دائمی و اختصاصی از کشور امریکا است  که‌ تیم سیب وند چندین‌سال است  آن را ارائه میکند و  هیچ گونه هزینه نگهداری یا تاریخ‌انقضایی ندارد و فقط یک بار برای همیشه هزینه پرداخت میشود. 

با توجه به اینکه سرویس شماره تلفن نیاز به آموزش کامل دارد، خرید این سرویس، هم اکنون فقط از طریق تلگرام و واتساپ امکانپذیر بوده و تحویل و فعالسازی آن فوری است